افزایش نگرانی از بیماری سرخک در سیستان و بلوچستان

[ad_1]

ایسنا/ سیستان و بلوچستان معاون بهداشت دانشگاه زاهدان گفت: در نشست کمیته پیشگیری از سرخک در افغانستان و تبادل نظر مردم این استان و این کشور، واکسیناسیون خانواده ها علیه اچ آی وی ضروری است. ”

به گزارش ایسنا – دکتر. سید مهدی طباطبایی افزود: جهان بیش از دو سال است که درگیر بیماری کرون بوده و بر بسیاری از برنامه های بهداشتی مسلط بوده و در این مدت شاهد کاهش گسترش ایمن سازی بوده ایم.

دكتر طباطبايي شيوع سرخك را يكي از دغدغه‌هاي مهم بهداشتي برشمرد و افزود: با توجه به كمبود واكسن در كشورهاي همسايه و شيوع سرخك در افغانستان و گسترش اين بيماري، بيش از 350 هزار مورد سرخك در اين زمينه است. برادران و خواهران گرامی لازم است فرزندانتان به موقع واکسینه شوند.

دکتر طباطبایی ادامه داد: در حال حاضر در مناطق مختلف کشور شیوع سرخک در بیش از 95 مورد در کودکان خارجی زیر 5 سال گزارش شده است که یکی از آنها خارجی است که در دانشگاه علوم بهداشتی زاهدان رخ داده است. و عوارض جدی داشت. مخاطره آمیز.”

وی افزود: سال گذشته کمپین های واکسیناسیون سرخک و سرخجه در استان سیستان و بلوچستان افزایش یافت و بیش از 600 هزار کودک واکسینه شدند.

وی این واکسن را یکی از بهترین سرمایه گذاری ها برای سلامت انسان عنوان کرد و افزود: در اپیدمی وبا این واکسن می تواند از بیماری های جدی و مرگ و میر محافظت کند و در حال حاضر یکی از بهترین راه ها است و پیشگیری از وبا افزایش تعداد واکسن ها است. . “.

وی ادامه داد: متاسفانه در استان سیستان و بلوچستان تعداد واکسن های کرونا ضعیف است و در حال حاضر در دانشگاه بهداشت زاهدان تعداد افراد بالای 18 سال کاهش یافته است و 27 درصد از سه دوز واکسن را دریافت کرده اند. واکسنی که هنوز تمام نشده است. و از تمام استان ها «از عزیز خواسته شد که واکسیناسیون را برای خود و خانواده اش تکمیل کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.