افتتاح باشگاه سوارکاری در مسجد سلیمان

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان باشگاه سوارکاری و خیابان سوارکاری در مسجد سلیمان افتتاح شد.

باشگاه اسب سواری و باشگاه اسب دوانی نیروهای مسلح با آغاز آموزش در زمینه آموزش و عرصه سوارکاری در مراسم جشن دهه مبارک فجر در مسجدسلیمان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ حسن احسان نژاد، فرمانده صنعت تانک شهید فرخ نیا مسجد سلیمان در مراسم افتتاحیه باشگاه سوارکاری این شهرستان، گفت: اسب و چوگان خاستگاه ورزش ایران است که توسط مقام معظم رهبری به آنها احیا می شود. توضیح داده شده است.

وی افزود: امروز این ورزش نه تنها یک مسابقه ایمن و سودآور است، بلکه به عنوان یک ورزش مفرح و مفرح، اسب دوانی با تاکید بر فرامین فرماندهی انقلاب اسلامی و بین المللی در دستور کار نظامی قرار گرفته است. پنج بازی پیشرفته المپیک را با تمرکز بر نظامی (حصار، اسب، شنا، تیراندازی و دو و میدانی) تأسیس کرد.

وحید یوسف نژاد مدیرعامل باشگاه اسب سواری استان نزاجا در حاشیه این مراسم گفت: . ساخت و ساخت اصطبل در دستور کار قرار گرفت و طی گزارشی مکتوب از فرمانده کل سپاه استان نزاجا با دستور فرماندهی کل قوا جهت استقرار 3 اسب از گروه ذوالجناح نزاجا به این منطقه حمایت شد. باشگاه برای عموم مردم و خانواده های ارتشی می توانند با هزینه کمتری نسبت به سایر گروه های سوارکاری از این دسته بهره مند شوند.

وی ادامه داد: انجمن سوارکاری استان نزاجا علاوه بر آموزش و پرورش بازیکنان سوارکاری، ورزشگاه سوارکاری 1300 متری دارد که می توان از آن به عنوان پارک خانوادگی، چوگان، اسب دوانی و اسب سواری استفاده کرد. مسکن نیز ذکر شده است.

مدیرعامل باشگاه سوارکاری استان در پایان افزود: انشاءالله به زودی با همکاری فدراسیون سوارکاری، آموزش ورزشی نزاجا و انجمن سوارکاری ذوالجناح نزاجا (تهران) برای مسابقات و توسعه گسترده تلاش خواهیم کرد. این بازی در شهر مسجد سلیمان و استان خوزستان است.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.