اسدآباد آماده استقبال از نوروز است – ایسنا

[ad_1]

ایسنا/ همدان امسال هم مثل سال های دیگر تابستان با محصولات زیبایش مهمان خانه ماست، تابستان می آید تا به دل ما هجوم آورد، آراممان کند، قولی شیرین و پرانرژی بدهد و نوروز را در تاریکی بازی کنیم. . .

بهار که می‌رسد، گردبادها بوی گل می‌دهند، جوانه‌های یک درخت با آبیاری زنده می‌شوند و شکوفه‌های گیلاس آرام آرام شکوفا می‌شوند و کم کم تا بهار موعود خود را آراسته می‌کنند. و گلها برای بهار فریاد می زنند.

در دو سال اخیر در پی شیوع ویروس کرونا، سفر نوروزی وضعیت خود را از دست داده و انسداد عروقی مانع از انجام بسیاری از فعالیت‌ها شده است، اما امسال برخلاف دو سال گذشته، با گسترش ایمن‌سازی در سراسر کشور، ممکن است هیئت اعزامی افزایش دادن. عید نوروز و حضور بیگانگان در هر استان و شهری در حد توان و پتانسیل خود حتما وجود خواهد داشت و قطعا شهر اسدآباد تحت تاثیر این میمون قرار نمی گیرد و شادی و خوشحالی باید برای برنامه ریزی و فضاسازی در شهر اقدامات مناسبی انجام داد. .

اما نقش هر یک از ادارات سطح شهر در استقبال از نوروز چیست و چه برنامه ای در پیش رو خواهند داشت؟

برگزاری 16 رویداد مختلف برای استقبال از نوروز در اسدآباد

مدیر اداره فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان اسدآباد گفت: اداره فرهنگی شهرستان با همکاری سایر دستگاه های اجرایی ذیربط 16 برنامه مختلف برای استقبال از نوروز برگزار کرده است که به شرح زیر است: مشاغل خانگی و نانوایی در روستای پالیز. . سفره هفت سین در تاریخ و فرهنگ شهرستان، جشنواره ورزش های بومی در روستاهای ترخین آباد، ملحمدره و حبشه، جشن چهارشنبه سوری، مسابقه عکاسی آنلاین، تئاتر محلی، هفت سین و جشنواره دسرهای خانگی، نمایشگاه های هنر و صنایع دستی، طراحی و ساماندهی موزه‌های میراث تاریخی و فرهنگی، برگزاری جشنواره‌های محلی و موزه‌های غیرداستانی و ورزش‌های محلی و سنتی در روستای وندارآباد، فروش- حمایت از محیط‌زیست در سه شهر اسدآباد، کلاس و پالیز و روستاهای در نظر گرفته شده برای گردشگری و توسعه منابع. ستاد اجرایی پروژه های تور در برنامه های پیش بینی شده برای شهرستان خواهد بود.

سومین جشن خانگی کلرزنی و نان چشمه قنداب به زودی برگزار می شود

اکبری شایگان همچنین از برگزاری سومین جشنواره نان محلی روستای چشمه گنداب در روزهای آینده خبر داد و گفت: گذشته. با تصمیم پایتخت نشین کرونا این جشنواره به زودی برگزار می شود.
این مسئول بیان کرد: اداره فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اسدآباد در نظر دارد از شهروندان اسدآبادی برای اجرای برنامه های خلاقانه تر دعوت به عمل آورد و برنامه ای برای مدیریت و برنامه های لذیذ، پر رونق و متنوع جامعه در شهرستان ارائه دهد.

اکبری شایگان افزود: در صورت ارائه راهکارها و طرح های جدید مربوط به نوروز از سوی مردم اسدآبادی، اداره فرهنگی شهرستان از بهترین طرح ها استقبال کرده و این ایده ها را اجرایی خواهد کرد.

رئیس حوزه دولت محلی اسدآباد با بیان اینکه تقریباً یک هفته پیش و تنها دو هفته برای برنامه های نوروزی اداره محلی را بر عهده گرفت، افزود: در اولین روز دوره ریاست خود یعنی 12 اسفند، استقبال از نو ضروری بود. . شهرداری یک سال عمر می کند.

جشن نوروز و چهارشنبه سوری در خیابان اسدآباد سلامت برگزار می شود

رضا رشیدی از برگزاری کارناوال نوروزی با همکاری اداره فرهنگی اسدآباد خبر داد و اظهار داشت: مراسم سوری به صورت مشترک، محلات و فرهنگ سنتی روز چهارشنبه در خیابان سلامت برگزار می شود. در شهر اسدآباد

وی در ادامه بیان کرد: کاشت گل و درخت در میادین و میادین شهر، قرار دادن اشیاء شهری و تبریک سال نو در مزارع و کریستال ها و برپایی سفره های هفت سین در سایر میادین شهر از جمله و ورودی و خروجی شهر. و دکوراسیون فضای شهری، هنری، نورپردازی عمومی معابر از جمله اقداماتی است که شهرداری در این شهر برای استقبال از مسافران نوروزی و نوروزی در حال انجام است و امیدواریم این اقدامات بتواند با استقبال از شهر تحول بزرگی در زیباسازی شهر ایجاد کند. بهار.

وی همچنین گفت: در خصوص اسکان اضطراری مسافران در ستاد گردشگری مقرر شد آموزش و پرورش شهرستان مدرسه شهید سلیمانی را برای اسکان اضطراری مسافران در نظر بگیرد.

مراکز پیشگیری اسدآباد آماده ارائه خدمات به زائرین نوروزی می باشد

رئیس دانشگاه بهداشت عمومی اسدآباد از برنامه‌ریزی مراکز ایمن‌سازی در این شهرستان برای ارائه خدمات ایمن‌سازی به زائرین نوروزی خبر داد و گفت: با توجه به فرارسیدن سال نو، تعداد مسافران و بازدیدکنندگان نوروزی به شهرستان نسبت به سال گذشته دو برابر خواهد شد. فعلی دو سال پیش در این زمینه معاونت آموزش پزشکی شرایط متفاوتی را از نظر درمانی و کادری سامان داد تا مشکلی پیش نیاید.

جی ایرج صالحی با بیان اینکه کمیته بحران معلمان را برای ساماندهی امکان افزایش تعداد بیماران راه اندازی کرده ایم، خاطرنشان کرد: در زمینه دارو نیز امکانات بهداشتی آماده شده و انبارهای مناسبی نیز ایجاد شده است.
وی همچنین از آغاز اجرای طرح سلامت نوروزی این شهرستان خبر داد و یادآور شد: این برنامه از 25 اسفندماه در شهرستان آغاز و تا 15 فروردین 1401 ادامه خواهد داشت.

صالحی با اشاره به حضور 10 سازمان متشکل از کارشناسان بهداشت محیط و حرفه ای در طرح فوق افزود: نظارت و پایش تاسیسات و تاسیسات کلیدی که شامل اسکان، پارک ها، خدمات و امکانات رفاهی، ایستگاه های مسافربری، رستوران های بین راهی، مواد غذایی است. نانوایی ها، سفره خانه ها و آشپزخانه ها از جمله اهداف این برنامه است که در ادامه بررسی و نظارت بر موارد فوق بخشی از برنامه فوق می باشد.

وی با بیان اینکه به زودی جلسه مردمی نماز، واکسیناسیون و بهداشت عمومی در روستاها برگزار می شود، افزود: در این جلسه از اهالی روستا می خواهیم که به آنها بپیوندند، به عنوان بیگانه به روستاها سفر کنید. وی گفت: باید بر واکسن تاکید شود.

صالحی گفت: مراکز ایمن سازی اسدآباد آماده ارائه خدمات لازم برای درمان افرادی هستند که به عنوان بازدیدکنندگان نوروزی به این شهرستان سفر می کنند.

ادامه طرح زمستانی بزرگراه اسدآباد تا 15 فروردین

مدیرعامل راهداری اسدآباد در خصوص اقدامات انجام شده توسط این شهرستان برای استقبال از سال جدید گفت: پروژه راهداری زمستانی این شهرستان از 15 آذرماه آغاز شده و تا 15 فروردین 1401 و … ادامه دارد. راهداران شهری در گردنه ایستاده اند.

ساسان رستمی خاطرنشان کرد: بخشی از پروژه لایت گذرنامه کاهش یافته است که در نیوجرسی راه اندازی کرده ایم و دو کیلومتر آن از پاسگاه تا اسدآباد باقی مانده است که نوروز این مقدار نیوجرسی فعال شود.

وی خاطرنشان می کند: پاکسازی تابلوها و تابلوها، پاکسازی معابر از زباله و زباله، تنظیم و آسفالت معابر، تعمیر و نصب علائم هشدار دهنده و اطلاعات انضباطی، بازدید از مراکز بهداشتی درمانی و رستوران های بین راهی و بخش های مربوطه در این خصوص. ، گشت زنی در خیابان ها با پلیس راهنمایی و رانندگی، بازدید از کاروان های کامیون ها و مسافران، مهر زنی به ویژه در مبادی ورودی و خروجی شهر از اقدامات مهمی است که شهر برای استقبال از مسافران و مسافران انجام می دهد شهروندان اسدآبادی نوروزی و جاده های زیبا . با اعتماد به نفس.

در ایام نوروز برای اردوهای دائمی و موقت هلال احمر اسدآباد آماده باشید

مدیرعامل جمعیت هلال احمر اسدآباد همچنین از آغاز طرح نوروزی هلال احمر از 25 اسفند لغایت 15 فروردین ماه سال آینده خبر داد و یادآور شد: در این طرح دو اردوگاه دائمی و موقت شامل یادمان شهدای قدرتی در گردنه اسدآباد در نظر گرفته شده است. ، به ترتیب. و یادمان شهدای عمادی در جاده جنت آباد به کنگاور به ارائه خدمات اختصاص دارد.

محمدرضا اعتصام همچنین از برنامه ریزی برای اسکان اضطراری در پیاده روهای شهر خبر داد و یادآور شد: در مواقع اضطراری با همکاری معاونت پشتیبانی و امداد و امداد و آموزش و پرورش بسیاری از مدارس و مساجد. سیستم های مناسبی نیز خواهد داشت. محل اسکان مجموعه اضطراری

با توجه به فعالیت دو تیم در پایگاه محدود و کمپ های سیار شهرستان با تیم انکال هلال احمر در زمینه امداد و نجات، توجه داشته باشید: 15 سرباز در این ماموریت در هر دو یگان به صورت آماده باش خواهند بود.

طرح اولیه افزایش نظارت بر سلامت حیوانات در نوروز در اسدآباد
حسین وثوقی کیا، مدیر دامپروری اسدآباد نیز از راه اندازی برنامه مدیریت و تقویت نظارت بر سلامت دام برای اعیاد نوروز و رمضان در این شهرستان و تعیین: تحقیقات و پایش سیار با حضور و انجام خبر داد. جلسات ویزیت مشترک با سایر بخش های مراقبت و نفوذ در دو نوبت صبح و بعدازظهر از مراکز نگهداری از جمله گوشت و قصابی ها، غرفه های مواد غذایی دامپزشکی، اسکان غذا و آشپزخانه، مناطق چرا نظارت و پیگیری می شود. ارتقای سلامت دام های خامی که برای تغذیه نوروزی و مسافران در نظر گرفته شده است.

شهردار پالیز همچنین گفت: با توجه به اینکه پالیز مدت زیادی شهر نخواهد بود، سعی می کند برخلاف سال های گذشته با نوروز مواجه شود.

برگزاری نمایشگاه هنری در شهر جوان پالیز

حمید اسدی از برپایی نمایشگاه صنایع دستی پالیز در روز نوروز در این شهرستان خبر داد: در زمینه سفال.. نمایشگاه های هنری با دست. نوازندگان پالیز نیز در این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از هنرمندان و صنعتگران پالیز در حال حاضر به عنوان یک کارآفرین موفق در سطح ملی مطرح است، خاطرنشان کرد: بازدید از این کارآفرین و هنرمند در این نمایشگاه نوروزی ویژه شهرستان پالیز برگزار می شود.

اسدی همچنین گفت: بهبود فضای سبز و روشنایی در دو خیابان پالیز، زیباسازی ورودی شهر، نصب سرعت گیر، نصب علائم راهنمایی و رانندگی از جمله برنامه های این شهر کوچک است که استقبال کمیسیون پالیز همچنان ادامه دارد. نوروز.

یکی از مدارس شهر آجین برای اسکان اضطراری مهمانان نوروزی آماده می شود

علیرضا قیصری بهمند شهردار کلاس نیز از برنامه های یکی از مدارس در کلاس درس با همکاری آموزش و پرورش برای تامین اسکان میهمانان نوروزی و مشخصات آن خبر داد: جدول نقشه کشی – میادین، سرپناه، زینت شهر، زینت شهر. مبلمان، محوطه سازی، کاشت گل و درختکاری، خرید و نصب 20 سطل زباله جدید در سطح شهر، راه اندازی میز هفت سین در ورودی شهر، اجرای برق 100 درصد با همکاری اداره برق. حمام کردن شهر، کاشت درخت ۱۰۰۰ متری در مسیر جاده آجین تا درختان توت، صنوبر و افرا، کاشت بهشت ​​زهرا و گلزار شهدا در شهر ۱۰۰۰ متری را می توان از فعالیت های کلاس شهرداری نوروزی دانست.

در نهایت امیدواریم این روزها شاهد تدارکاتی که هر یک از طرفین برای استقبال از نوروز انجام می دهند، پس از گذشت دو سال از شیوع وبا در این شهر با حفظ قوانین پرورش، دوباره شاهد بازگشت مسافران باشیم. . مطالب خوب را ادامه دهید..

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.