آیا اینها واقعا “بمب” هستند؟ – ایسنا

[ad_1]

در حکایت قاسمی نژاد می توان آینده مهمات منفجر نشده استقلال را مورد بازنگری قرار داد.

به گزارش ایسنا، این روزنامه اقتصاد جهانی وی نوشت: امین قاسمی نژاد در آخرین روز تابستان استقلال را به مقصد گل گهر ترک کرد و به این ترتیب در نیمه دوم سال به جمع شاگردان خصوصی امیر قلعه نویی در سیرجان اضافه شد. مرتضی تبریزی، فرشید باقری، آرمین سهرابیان، میلاد زکی پور، بهنام برزای و… تنها تعدادی از آبی های ساکن سیرجان هستند که حالا قاسمی نژاد به آنها ملحق شده است و در این سردرگمی کمتر کسی انتظار داشت که او بیش از نیم فصل در این باشگاه بماند و قاسمی نژاد هم این کار را انجام دهد. یک تیم را با شکست شروع کنید، اما این اتفاق نیفتاد.

شکارچیان بدون شکار

در سال های اخیر، تعداد بازیگرانی که سرمایه گذاری زیادی در بخش خصوصی انجام داده اند، افزایش یافته است. او مرتضی تبریزی است. مهاجم ذوب آهن که در شروع دور هجدهم آبی پوش شد. استقلال 1.8 میلیارد به ذوب آهن بیلیان داد تا رضایت او را جلب کند. چک ناخواسته به موقع طبق معمول مسئولان باشگاه اصفهانی را هنگام صدور حکم بازداشت رئیس استقلال انداخت! تمام این انرژی صرف استقلال تبریزی شد. اما عواقب آن چیست؟ بدون. او در دو فصل حضورش در استقلال 34 بار برای این باشگاه به میدان رفت و تنها 7 گل در تمامی رقابت ها به ثمر رساند که برخی از آنها در ضربات پنالتی بود! تبریزی نیز مانند امین قاسمی نژاد به عضویت شورای گلگوتای پس از استقلال درآمد.

ستاره همیشه ضعیف است

داریوش شجاعیان یکی از بازیکنانی است که استقلال مدت ها منتظر جذب و پرداخت هزینه های زیادی بود. گمانه زنی ها حاکی از آن است که هافبک شیرازی و گسترش فناوری فولاد، استقلال را برای سال های سال آینده تضمین می کند. بنابراین، قبل از شروع فصل هفدهم، آبی ها تقریباً دو میلیارد (حدود 600000 دلار) برای دریافت مجوز او هزینه کردند. شجاعیان اما در استقلال موفق نشد. او مصدومیت های زیادی را متحمل شده است و در زمان هایی که می توانست به طور منظم برای آبی ها بازی کند چندان موفق نبوده است. تنها چیزی که این بازیکن قبل از این فصل به بودجه فرهاد مجیدی اضافه کرده مصاحبه و اعتراض او به این است که چرا باشگاه استقلال به بازیکنانش فقط یک وعده غذا می دهد!

برنده بازی نقل و انتقالات؟

حضور امین قاسمی نژاد در استقلال یک شوتزن بی نقص بود. فرهاد مجیدی زمستان گذشته او را می خواست اما آزاد نشد. تابستان که قاسمی نژاد آزاد شد، مجیدی او را دوست نداشت. بنابراین این بازیکن برای قرمزپوش شدن از پرسپولیس مجوز گرفت. اینجا بود که بخش خصوصی تحریک شد و دوباره برای بحث باز شد. امین 35 ساله آبی شد اما اجازه داد این رویا نصف شود. به ندرت منتشر می شود و چندان موفق نبوده است. تنها یک گل حاصل حضور قاسمی نژاد در استقلال؛ بازیکنی که می گفت قرضی رفت اما فرهاد مجیدی غیرمستقیم آب روی او ریخت، گفت به نظرش هر بازیکنی رفت رفت!

شورشیان دوست داشتنی

یکی از بدترین دستاوردهای تاریخ استقلال در هنر، اخلاق و حرفه ای گری، اسیر شدن محمدحسین کنعانی زادگان در شروع رقابت های شانزدهم بود. این بازیکن که سابقه عضویت طولانی در پرسپولیس را دارد برای انجام خدمت سربازی به ملوان رفت و در آنجا به تیم ملی پیوست و به همین دلیل در بازگشت به پرسپولیس به دنبال دریافت دستمزد کلان بود. قرمزها آن را دوست ندارند. او در میانه این جنگ استقلال کنعان را برد و قرارداد را به 50 میلیون تا 950 تن افزایش داد. مدافع میانی بلافاصله مصدوم شد و تاثیر مثبتی روی تیم نداشت. بعدها به سرعت از هم جدا شد و پشیمانی از حضور در استقلال را تکرار کرد. او سپس به پرسپولیس بازگشت و برای اثبات حرفش شروع به صحبت درباره استقلال کرد. داستان تلخی است.

شانس با مردگان نیست

سال هاست ستاره ای در این رقابت ها حضور دارد که همه می دانند استقلالی است و به همین دلیل آبی ها برای جذب او لحظه شماری می کنند. او بختیار رحمانی است. هافبکی که در نوجوانی با فولاد قهرمان لیگ برتر شد. با شروع مرحله یک شانزدهم، انتظارات نهایی به پایان رسید و رحمانی با علیرضا منصوریان به استقلال بازگشت. این خرید آنقدر باعث خوشحالی آبی ها شد که مهدی رحمتی از گذاشتن عکسی از خود و بختیار در فرودگاه در صفحه شخصی خود اجتناب کرد. آنچه منجر به این رسوایی شد، دست کاپیتان وقت باشگاه در واگذاری استقلال بود. از سوی دیگر رحمانی بلافاصله همه را شرمنده کرد. وقتی به دربی رفت، با یک شاخه گل روی نیمکت تیمش دست و پنجه نرم کرد. بین دو ترم اصرار داشت که برود.

چه بمب صوتی بدی

از خریدهای پر سر و صدا اما ناموفق استقلالی ها می توان به افرادی مانند آرش افشین، یعقوب کریمی و حتی رشید مظاهری اشاره کرد که در جمع آبی پوشان شکست خوردند. با این حال، اجازه دهید به داستان گادوین پایان دهیم. بازیکنی که در لیست سود خالص برانکو بین دو نیمه از سری 18 بازی رفت، استقلال را به دست آورد. ماهیت این نیمه حضور شکست آبی ها بود که تنها با یک گل روی فلز قرار گرفتند. او خلأهای زیادی از جمله درگیری با یکی از فعالان استقلال ایجاد کرده است. در نهایت بعد از اینکه متوجه شد در بازی نیست عصبانی شد و باشگاه را ترک کرد و برای همیشه مربی فرهاد مجیدی شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.