آهنگ افتتاحیه در بخش هنرمندان

[ad_1]

بسیاری از هنرمندان اصحاب رسانه و خلاق در جشنواره موسیقی بهشت ​​زهرا (س) به یاد موزیسین های درگذشته 1400 حضور یافتند و در آن زمان برنامه سرود «بهار بی تو» راه اندازی شد.

به گزارش ایسنا، در این برنامه که به همت مرکز فرهنگ و فناوری «این خط سوم هنر» برگزار می‌شود، علاوه بر هنرمندانی که فیلم امروز را می‌سازند، از هنرمندان فقیدی با عنوان «عدم سال صفر» تجلیل می‌شود. و مجلات سینمایی نیکنام حسینی پور مشاور رئیس جمهور و محمدعلی کاروان معاون صندوق هنر.

در ابتدای برنامه سید محمد طباطبایی مدیر حوزه هنری سوم آنلاین گفت: و تجلیل. کمک و حمایت نهادهای فرهنگی شکست خورد.

وی ادامه داد: بر این اساس تصمیم گرفتیم دوشنبه گذشته به همراه چند نفر از فرهیختگان و بزرگان بر سر مزار نوازندگان برویم و به آنها بگوییم که به یاد آنها هستیم و می مانیم، اگر و هنوز زندگی هست، می خواهیم سنت شود. آن دوشنبه آخر هر سال به حوزه هنری می رویم و یاد و خاطره این نویسندگان فقید را گرامی می داریم.

به گوش دادن به “Piece Spring Without You” ادامه دهید. آهنگسازی بهروز افضلی، آهنگسازی محسن غلامی و کارگردانی فاضل جمشیدی.

سپس هنرمندان به زیارت آرامگاه ایران درودی پرداختند. در این برنامه تکتم نعیمی نقاش و از اعضای هیئت مدیره بنیاد درودی ایران به بررسی مختصری از این پیشکسوت می پردازد.

بعدها مژگان خالقی نویسنده، کارگردان تئاتر و استاد دانشگاه او را استاد اسطوره ها و افسانه ها بر مزار جلال ستاری معرفی کرد و نسل های زیادی از هنرمندان از تحقیقات او بهره بردند.

شرکت کنندگان در ادامه بر سر مزار بازماندگان اکبر عالمی و خسرو سینایی جشن گرفتند، در همین حال سعید فلاح فر عکاس گفت: گرفتند و یاد گرفتند. در ادامه هوشنگ گلمکانی و عباس یاری از سینماگران مطرح صنعت سینما و از بنیانگذاران مجلات سینمایی و سینمایی امروز به بیان جایگاه و جایگاه خسرو سینایی و اکبر عالمی پرداختند.

همچنین سعید اسلام زاده، روزنامه نگار، مجری و ناشر، ضمن بیان توضیحاتی درباره تحقیق و کتاب حبیب احمدزاده درباره صادق هدایت، به فیلم سینمایی «گفت و گو با سایه» ساخته خسرو سینایی اشاره کرد. وی همچنین از کامبیز درمبخش به عنوان یکی از برجسته ترین موسیقیدانان ایرانی یاد کرد.

هنرمندان و اهالی رسانه همچنین مزار فرشته طائرپور، مهرزمان فخار منفرد، عزت الله مهرآوران، محمدعلی کشاورز، جمشید سماواتیان، شهریار تیمورپور، فرامرز پایور، عبدالوهاب شهیدی و دیگر هنرمندان را گرامی داشتند.

سیاوش جمالی فیلمساز و علی کوزه گر کارگردان نور نیز در این مراسم حضور داشتند.

آهنگ افتتاحیه در بخش هنرمندان

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.